Ból skóry głowy i osłabienie włosów

Witam serdecznie, mój problem wiąże się z wypadaniem włosów i co najgorsze towarzyszy mi często ból skóry głowy, przede wszystkim tylnej części. Zaznaczam, że mam włosy do ramion i jeżeli je związuję robię to bardzo luźno, zbieram je tylko, ale nie ściągam. Zauważyłam, że większość włosów wypada z cebulkami, a niektóre cebulki są obtoczone jakby białą stwardniałą masą, jak wągier - coś pod ten deseń. Włosy bardzo mi sie przetłuszczają, umyję je wieczorem następnego dnia wieczorem już są przetłuszczone, a jeżeli przetrzymałabym je dzień dłużej to aż się świecą, jakbym użyła jakiś żel do włosów. Próbowałam wielu szamponów, ale pomagały przez krótki czas i niestety dolegliwości powracały. Biorę witaminy, pomagają na skórę i paznokcie, ale z włosami nadal mam problem. Co robić, bardzo mnie martwi, że tyle ich na szczotce zostaje. Farbowałam włosy, ale ostatni kontakt z farbą miałam prawie dwa lata temu, a problemy zauważyłam od pół roku. Od siedmiu lat miałam włosy nie dłuższe niż do wysokości brody. Czy to wina, że je mam dłuższe niż zwykle i przez to mam obciążone cebulki? Czy powinnam raczej wrócić do krótkiej czuprynki? Zauważyłam, że dużo włosów straciłam w okolicy skroni albo to moja paranoja. Nie wiem czy wiek ma tu znaczenie, ale mam 25 lat. Proszę o pomoc!
25 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

W normalnych warunkach wypada do 100 włosów dziennie. Dopiero po kilku tygodniach wypadania większej ilości włosów można mówić o łysieniu.
Włosy rosną mniej więcej kilka milimetrów na miesiąc. Jednak wzrost i struktura włosów jest uzależniona od czynników genetycznych, gospodarki hormonalnej czy naszego ogólnego stanu zdrowia.

Proszę się zastanowić nad wizytą u lekarza rodzinnego, może warto wykonać chociaż podstawowe badania laboratoryjne, między innymi w kierunku niedokrwistości czy chorób tarczycy.
Warto również upewnić się że stosowana pielęgnacja jest właściwa http://portal.abczdrowie.pl/wlasciwa-pielegnacja-wlosow-i-skory-glowy.
Jeżeli problem nie ustąpi warto odwiedzić dermatologa.
Pozdrawiam