Ból skroni, ucha i gardła po usunięciu ósemki

Witam. wczoraj miałam usunięta ósmeke górną lewą. Dzisiaj boli mnie skroń, ucho i gardło gdy połykam śline. Boli mnie również w okolicach wyrwanego zęba. Czy te wszystkie objawy sa normalne?

Witam, niestety takie dolegliwości tuż po zabiegu mogą wystąpić, a utrzymywać się nawet do tygodnia Wszystko zależy jak długo trwał sam zabieg, czy ząb był w stanie zapalnym i od ogólnego stanu zdrowia. Może wystąpić też lekki stan podgorączkowy, czy ograniczone otwarcie ust, szczękościsk. Najważniejsze, to odpoczywać i traktować siebie jak pacjenta po nie małym zabiegu ;)) Chłodne okłady, miękka dieta i środki przeciwbólowe powinny zmniejszyć dolegliwości. Jeśli jednak ból będzie się znacznie nasilał na przestrzeni najbliższych dni, czy wystąpi obrzęk, znaczne podwyższenie temperatury ciała lub będzie Pani miała wrażenie, że dzieje się coś niepokojącego, najlepiej będzie zgłosić się do stomatologa, który wykonał zabieg. Pozdrawiam

Witam!
Dużo zależy od tego,czy ekstrakcja przebiegła bez problemów,a także czy prawidłowo uformował się skrzep...Objawy,o których Pani mówi powinny ustąpić do 48 godz po zabiegu. Jeśli nie,lub się nasilą powinna Pani wrócić do gabinetu. Lekarz obejrzy okolicę zębodołu i zastosuje leczenie miejscowe,z reguły bardzo skuteczne...ew.przepisze lek p/zapalny.Pozdrawiam.