Ból stawów u 56-latka

Witam jestem mężczyzną po pięćdziesiątce od kilku lat mam problemy ze stawami i żadne badania mi nic nie wykazały Lekarz próbowali różnych metod Dostawałem zastrzyki które miały wypełnić braki mazi stawowej. Bylem na krioterapia terapi. A najdziwniejsze jest to ze na ogół te bile ustępują same na jesień a na wiosnę powracają Bule te objawiają się tym bolą mnie barki tak że nie mogę spać, kolana bolą gdy wchodzę po schodach tak jak by coś miało po pękać, gdy kucne nie mogę wstać. Stawy palców rów

Witam. Opisane objawy mogą być wynikiem tzw. polimialgii reumatycznej - zespołu bólowego o nieznanej etiologii pojawiającego się głównie u osób po 50 roku życia. Podczas ataku takich bólów dochodzi do podwyższenia wskaźników stanu zapalnego (OB, CRP). W leczeniu stosuje się zaś glikokortykosteroidy. Sugeruje wizytę u reumatologa który przeprowadzi odpowiednią diagnostykę.