Ból stopy a haluks

Czy haluks może wpływać na ból stopy od wewnętrznej strony, opuchnięcia tego miejsca, oraz bólu śródstopia? Czy zabiegi aparatem Vitafon są w stanie zlikwidować haluksy jak podają producenci urządzenia, czy warto w nie zainwestować ? Czy krioterapia złagodzi dolegliwości bólowe, czy to tylko operacja jest skuteczna?

Dzień dobry

Paluch koślawy (tzw haluks) jest złożoną deformacją całego przodostopia i dlatego może wywoływać bóle w różnych częściach stopy. Żaden aparat nie jest w stanie zlikwidować haluksa, jedynie operacyjnie można wyleczyć haluksa. Krioterapia może dać czasowe zmiejszenie dolegliwości.

Pozdrawiam
Krzysztof Bryłka - chirurg stopy i stawu skokowego