Ból stopy po uderzeniu piłki - co z tym zrobić?

Dzień dobry, grałem w piłkę nożną i miałem zdarzenie, że z kolegą razem kopnęliśmy w tą samą piłkę i nagle złapał mnie ból w stopie, lecz ani żadnego krwiaka nie miałem i opuchnięcia stopy też nie było. Następnego dnia na nogę nie mogłem wstać, ale jak się rozruszała to było już dobrze, lecz mały ból czułem, ale wszystkimi palcami mogę ruszać i stopę przekręcać we wszystkie strony. Nie wiem co to się stało.

Lek. Jakub Krawczyk

Witam serdecznie! Na podstawie opisu zdarzenia nie można stwierdzić czy doszło do jakiegoś groźnego urazu kończyny. Dolegliwości, które wystąpiły były prawdopodobnie wynikiem tej sytuacji i powinny minąć w przeciągu parunastu dni, zależnie od siły urazu. Ból powstały po niefortunnym kopnięciu piłki jest dosyć naturalnym następstwem, powinien Pan jednak zwrócić uwagę, czy noga gwałtownie nie puchnie, nie ma otwartych ran, czy spadku siły mięśniowej. Jeśli wystąpią inne niepokojące objawy proszę zgłosić się do lekarza i zapytać o zasadność wykonania prześwietlenia nogi. Sądzę jednak, że ból i dyskomfort powinny ustąpić w czasie kilkunastu dni.

Dla łagodzenia objawów może Pan używać np. kojących żeli do smarowania na bolesne miejsca, które dostępne są w aptece bez recepty. O dalszym postępowaniu może zdecydować lekarz bezpośrednio badający miejsce urazu.