Pokontuzyjny ból stopy

Witam! Jestem amatorskim zawodnikiem piłki nożnej. Kilka lat wstecz doznałem kontuzji: kopiąc, nie usztywniłem dostatecznie stopy i coś strzeliło. Na początku ból był okropny, z czasem ustał. Zrobiłem przerwę w treningach, myśląc, że to zwykłe naciągnięcie. Wróciłem, ale po każdym mocniejszym kopnięciu ból powracał. Wygląda to tak że, po kopnięciu przez ok. 1 min ból jest nie do wytrzymania, po czym całkowicie ustaje i znów mogę grać... Aż do następnego kopnięcia. Dalej pomyślałem, że po prostu nie do końca zaleczyłem kontuzję.

Następnie nadszedł czas wojska. Pomyślałem, że przynajmniej tam bez poczucia winy odpocznę od piłki, a stopę całkowicie zaleczę. Jakież było moje zdziwienie, gdy po roku sytuacja w ogóle nie uległa poprawie. Analogicznie jak przed wojskiem, normalnie brak bólu, kopnięcie, 1 minuta nie do wytrzymania i potem znów ok. Mój lekarz stwierdził, że tego się już nie pozbędę i jeżeli chcę dalej grać w piłkę, to muszę się do tego przyzwyczaić. Nie muszę chyba mówić, że taka diagnoza średnio mnie satysfakcjonuje, żadnych badań, skierowań, po prostu tak ma być...

Trudno mi określić w takim przypadku co się dzieje bez bezpośredniego badania. Taki stan wymaga na pewno konsultacji ze specjalistą ortopedą. To on po bezpośrednim badaniu zadecyduje o dalszym sposobie postępowania. Zapewne, aby cokolwiek powiedzieć będzie trzeba wykonać RTG stopy i być może też USG. Być może to jakieś pourazowe zwyrodnienie stawu/stawów stopy. Wymaga to diagnostyki.