Co znaczy ten rozprzestrzeniający się ból aż do pośladka?

Witam. Amatorsko gram w piłkę nożną, po mocniejszych kopnięciach piłki zaczynam odczuwać straszny ból. Po kilku dniach powoli zaczyna przechodzić przy braku aktywności fizycznej. Ostatnimi dniami ból staje się coraz bardziej natarczywy i rozprzestrzenia się aż do pośladka. Noł utrzymuje się w górnej parti nogi/uda. Natalia, lat 20.

Ważne jest czy chodzi o nogę którą Pani kopie czy nogę na której Pani stoi, jeśli chodzi o nogę kopiacą może w wiekszości chodzić o problem miesniowy, jesli dotyczy nogi podporowej problem może dotyczyć stawu krzyżowo-biodrowego lub kregoslupa

Prawdopodobnie ma Pani naderwany lub naciągnięty mięsień gruszkowaty stabilizator stawu biodrowego. Proponuje ćwiczenia rotatorów, zwłaszcza relaksację poizometryczną. Jeśli ból nie minie to trzeba zrobić usg. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki