Ból szczęki po zaśnięciu

witam, mam 37 lat i jestem mężczyzną, od kilku dni kiedy kładę się spać to po kilku godzinach od zaśnięcia, budzi mnie potworny ból szczęki, tabletki na ból nie pomagają, ale jeśli napije się jakiegoś zimnego napoju, ból natychmiast ustępuje i to do rana. Co to może być?

Witam. Być może jest to ból zęba ( zapalenie miazgi), dla którego charakterystyczny jest ból w pozycji lezącej, który ustępuje po schłodzeniu. Drugą przyczyną może być bruksizm czyli zgrzytanie zębami i zaciskanie szczęk. Tak czy tak nie ominie Pana wizyta u stomatologa. Pozdrawiam Krystyna Pikała