Ból szyi i pachy a przebyty zawał serca

Witam Mam pytanie mojego syna lat 43 ,boli szyja i pod pachą ,niby od zapalenia migdalów ,ale to jest dość dlugo ,syn 5 lat temu przeszedl zawal na tle nerwowym ( stresy w pracy )był u lekarza i teraz ma zrobic badania podstawowe ,

Lek. Marta Gryszkiewicz

Przebycie jednego zawału nie wyklucza ryzyka zawałów w przyszłości.
Podstawowe badania są wstępem do diagnostyki występujących objawów.
Morfologia krwi, badanie ogólne moczu, EKG.
Na podstawie wyników w/w badań lekarz zadecyduje czy niezbędna jest dalsza diagnostyka do postawienia diagnozy.