Ból w czasie kichnięcia po operacji przepukliny pachwinowej

Witam. 3 dni po operacji pachwinowej metoda lichtensztina przydarzylo mi sie kichnac ze wstrzymaniem, poczulem bol i jakby tam wszystko mialo wyleciec, pozniej jakby wszystko ok, czy moglo dojsc do uszkodzenia konstrukcji lub tym podobne?
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Teoretycznie mogło dojść do uszkodzenia miejsca operowanego. Jednak bardziej prawdopodobne jest, że przejściowo wzmożone ciśnienie w jamie brzusznej spowodowało zwiększenie dolegliwości bólowych miejsca operowanego.
Gdyby doszło do nawrotu dolegliwości bólowych/dyskomfortu, należy niezwłocznie zgłosić się do kontroli do chirurga.