Ból w dole brzucha po stosunku - czym jest spowodowany?

Witam,
mam 19 lat. Od ponad roku kocham się z moim chłopakiem, lecz od jakiegoś czasu mniej więcej miesiąca-dwóch po stosunku odczuwam silny ból w dole brzucha, boli mnie chwilę po stosunku (wieczór), nawet czasem do następnego dnia, chociaż ostatnimi dwoma razami go nie było.
Boję się, że może znów on wystąpić i dlatego proszę o pomoc: „Jaka jest tego przyczyna i jak postępować, by uniknąć tego bólu?”.
Dodam także, że od około 4 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne. Mam też pytanie na temat tabletek antykoncepcyjnych: „Czy prawdą jest to, iż jeżeli biorę tabletki antykoncepcyjne przed pierwszą ciążą, to później mogę mieć trudności z zajściem w ciążę?”
Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam

Dzień dobry!

W celu diagnostyki bólów brzucha powinna zgłosić się Pani do ginekologa. Być może pojawiła się jakaś torbiel lub inna nieprawidłowość w narządzie rodnym lub okolicy. Pewnie niezbędne będzie wykonanie badania USG.

Tabletki antykoncepcyjne nie powinny mieć żadnego wpływu na Pani płodność. Po odstawieniu już w kolejnym cyklu można starać się o ciążę.

Z poważaniem