Ból w klatce piersiowej. Gdzie się udać i jakie badania wykonać?

Mam 39 lat. Od około trzech tygodni mam nietypowy ból w klatce piersiowej. Dlaczego określam go jako nietypowy, już wyjaśniam. Na początku, myślałem, że jest on związany z przeziębieniem, które właśnie przechodziłem, chociaż nie był związany z kaszlem czy też oddychaniem. Ból występuje w dwóch sytuacjach: 1. Gdy wstaję z pozycji leżącej na plecach; 2. Gdy ruszam głową (samą głową) do przodu, tak jak to się robi, gdy ktoś skina głową na znak zgody. Ból narasta, gdy próbuję wykonać to skinienie głębsze. W związku z powyższym moje pytanie, co mam wybrać: wizytę u neurologa czy u pulmonologa. Jakie badania mógłbym wykonać w celu zdiagnozowania choroby? Z góry dziękuję za pomoc i informacje.

39 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

doradzam zacząć od wizyty u lekarza rodzinnego, który doprecyzuje charakter oraz pozostałe cechy bólu na podstawie wywiadu i badania lekarskiego. Podczas tych czynności uzyska informacje niezbędne do zaplanowania wymaganych badań dodatkowych i profilu konsultacji specjalistycznych.

Pozdrawiam