Ból w klatce piersiowej i kołatanie serca w nocy

od 3mcy czuje bol w klatce piersiowej a od mca pobolewa serce gdy zasypiam wyrywa mnie mocne kołatanie jak by miało mi wylecieć z piersi przy czym czuje duszności i lek boje się pojsc do lekarza i boje się tez ze kiedyś się nie obudze

Witam! Uczucie duszności, szczególnie wybudzające ze snu, jest objawem wywołującym lęk u wielu pacjentów. Opisane objawy mogą świadczyć o niewydolności mięśnia sercowego i wymagają pilnej wizyty u kardiologa. Nieleczona choroba serca może prowadzić do poważnych konsekwencji. Zastosowanie odpowiedniego leczenia pomoże zmniejszyć przykre objawy choroby i zredukować uczucie lęku. Jeśli boi się Pan/Pani udać do lekarza, warto wybrać się na wizytę zabierając ze sobą bliską osobę.