Ból w klatce piersiowej i zaburzenia oddychania po zawale serca

jestem po zawale dwa miesiące temu i mam dwa stenty a w klatce piersiowej dalej mnie nie boli a gniecie czy to tak musi być ?Po za tym nie może mi się odbić powietrze dochodzi do połowy gardła i wraca czuję się z tym nie dobrze ,biorę gamę leków, między innymi omeprazole 40 mg co mam robić dalej

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości bólowe zdecydowanie wymagają konsultacji kardiologicznej. Jeśli stenty funkcjonują prawidłowo, nie powinien mieć Pan takich objawów. A propos opisanego odbijania, proszę kontynuować terapię preparatem Omeprazol 40mg a objawy powinny ustąpić. Gdyby się tak nie stało, sugeruję konsultację gastroenterologiczną.