Ból w klatce piersiowej i zawroty głowy u 32-latka

Witam,od 2 m-cy mam dziwne objawy.Kłucie i ściskanie w klatce piersiowej i czesto za tym idące jakby zawroty głowy,mgłę na oczach,uczucie strachu.Czuję się tak jakbym miał za chwile zemdleć.Nie byłem z tym jeszcze u lekarza.Co to może być?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą być wynikiem zaburzeń rytmu serca jak i zaburzeń neurologicznych. Sugeruję nie bagatelizować objawów, tylko skonsultować się z lekarzem POZ, który zbierze wywiad, zbada Pana, wykona EKG oraz pokieruje dalszym postępowaniem.