Ból w kroczu - czy to oznacza, że zbliża się poród?

Witam!
Jestem obecnie w 34 tygodniu ciąży. Od paru dni odczuwam w kroczu ból, najczęściej, gdy chodzę bądź jak chcę wstać z pozycji siedzącej. Zauważyłam też, że wydobywa mi się więcej śluzu. Ostatnio u położnej byłam w 33 tygodniu ciąży, stwierdziła, że wszystko jest w porządku, a moje maleństwo jest już przekręcone główką w dół.

Czy te bóle to skurcze Braxtona - przepowiadające i przygotowujące macicę do porodu? Czy może to oznaka, że mogę na dniach urodzić? Termin mam na 28 marca, ale te bóle są dość uciążliwe! Wspomnę również, że to moja pierwsza ciąża.
Proszę o szybką odpowiedź.
Dziękuję i pozdrawiam

Witam serdecznie,
dolegliwości bólowe wynikają najprawdopodobniej z faktu przygotowywania się miednicy do porodu. Może to oznaczać, że poród się zbliża wielkimi krokami.
Kilka dni przed narodzinami noworodka śluz pochwowy może stać się bardziej obfity i gęstszy.
Dlatego powinna Pani udać się na konsultację ginekologiczną. W Pani przypadku na poród jest jeszcze trochę za wcześnie.
Pozdrawiam