Ból w lewym boku a noszenie dziecka

Mam 54 lata ból w lewym boku jest nie do zniesienia ,boli od żeber do kręgosłupa.Ibuprofen nie pomaga.Leżec nie można ani na wznak ani na boku,najlepiej czuje się w pozycji stojącej.Tydzień temu byłam na wizycie u ginekologa i stwierdził że są dwa mieśniaki.Od czasu czasu noszę na rękach wnuczkę czy to może być przyczyną tych dolegliwości ? Chciałam jeszcze poinformować ze pracowałam w zawodzie krawcowej. Z poważaniem Mirka K.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą mieć wiele przyczyn, w tym mogą być wynikiem schorzeń kręgosłupa, chorób ginekologicznych, urologicznych, a nawet wynikających z patologii przewodu pokarmowego. Opis wskazuje jednak, że najbardziej prawdopodobne jest, że objawy pochodzą od kręgosłupa. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem POZ.