Ból w lewym boku i podwyższony poziom żelaza
Witam ! Mam od jakiegoś czasu taki problem: ból w lewym boku, wykonałam usg i wszystko jest ok. zrobiłam badania krwi i wszystkie mam ok oprócz podwyższonego poziomu żelaza 280. Co to moze być? Czy taki poziom żelaza jest niebezpieczny i co on może oznaczać?

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Podwyższony poziom żelaza może być wynikiem zaburzeń metabolicznych, przyjmowanych leków, transuzji oraz wielu innych przyczyn. Polecam przeczytanie artykułu: http://portal.abczdrowie.pl/zelazo-we-krwi. O szczegółach dotyczących dalszej diagnostyki i ew. terapii proszę porozmawiać z lekarzem POZ.