Ból w lewym oku i pogorszenie widzenia

Drugi raz zdarza mi się coś takiego: Czuje ból w lewym oku (tak jakby od wewnątrz z tyłu coś mi uciskało gałkę oczną), ból nie jest bardzo dokuczliwy. Ponadto prawym okiem przestałem widzieć część obrazu (widzenie peryferyjne). Do tego doszły nudności i wymioty. Wszystko ustąpiło po kilku godzinach. Pierwszy raz coś takiego mi się zdarzyło kilka miesięcy temu a drugi raz dzisiaj w pracy podczas nocnej zmiany. Co to może być do kogo się zgłosić?

Witam. Powyższe dolegliwości mogą być objawem jaskry zamkniętego kąta, która może prowadzić do zawężenia pola widzenia a nawet jego utraty. Proszę koniecznie odwiedzić okulistę, a w przypadku powtórzenia się objawów typu ból oka, nudności, zamglenie widzenia - natychmiast udać się do szpitala do okulisty.