Ból w nodze po operacji w zakresie prawej pachwiny

Witam, jestem Łukasz. 1,5 roku temu miałem 2 operacje (wyrostek i prawa strona pachwiny). Pachwina zaczęła mnie boleć i przy tym prawe jądro. Byłem u urologa z NFZ, pooglądał i bez wykonania USG stwierdził zapalenie jądra. Potem poszedłem do prywatnego urologa i wykonał mi USG i powiedział, że nie mam zapalenia tylko może być przyczyną przepuklina pachwinowa. Dostałem Aulin i ból ustał, a potem znów wrócił, to poszedłem jeszcze raz do niego i powiedział mi, ze wszystko ok, ale nie przepisze mi żadnych antybiotyków. I mam nosić obcisłe slipy, ale fakt, że boli mnie nadal + troszkę w pachwinie i prawe udo. I jest jeszcze jeden problem, bo nie potrafię zgiąć prawej nogi między udem a biodrem. Mam problem z zawiązaniem buta w tej kwestii. Może mnie boleć staw biodrowy? I nie wiem co mam zrobić? Proszę o poradę! Dziękuję!

Rzeczywiście dolegliwości jakie Pan opisuje wcale nie muszą mieć nic wspólnego z jądrem czy też przeprowadzoną operacją w zakresie prawej pachwiny. Ból może być związany z patologią np. końcowego odcinka kręgosłupa (np. zwyrodnienie, stan zapalny korzeni nerwowych, ucisk na korzenie) lub też właśnie samego stawu biodrowego (np. stan zapalny, zwyrodnienie). Trzeba zastanowić się nad wykonaniem celem diagnostyki RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa oraz RTG stawu biodrowego oraz rozważyć konsultację neurologiczną lub ortopedyczną w zależności od wyników badań.