Ból w okolicach rany po operacji przepukliny pępkowej

Tydzień temu miałam operację przepukliny pępkowej, na następny dzień zostałam wypisana do domu. Zdjęcie szwów ma za 5 dni, ale niepokoi mnie ból w okolicach rany oraz wyciek płynu, który pojawił się 5 dni po operacji, płyn ten nieprzyjemnie pachnie, czy mam się niepokoić i iść do przychodni specjalistycznej wcześniej czy też poczekać parę dni i pójść w wyznaczonym terminie na zdjęcie szwów

Radzę wcześniej w tej sprawie skonsultować się z chirurgiem, który po obejrzeniu rany zadecyduje o dalszym sposobie postępowania. Z opisu dolegliwości jakie Pani opisuje może to wskazywać na zakażenie rany dlatego interwencja lekarska w takim przypadku może okazać się niezbędna.