Wodnisty płyn po operacji przepukliny pępkowej

Witam jestem miesiąc po operacji przepuchliny pępkowej miałam martwice worka przepuchlinowego ,pępka i skóry tydzien po operacji zaczoł wyciekac zgóry rany zółty wodnisty płyn gdy przestał 2 dni temu na środku zrobiła sie opuchlizna i zaczoł leciec ten sam płyn tylko w wiekszych ilosciach chirurg mi to wczoraj rozcioł i przeczysił a dzis rano znów spuchło i znów leci ten płyn i nawet zobaczyłam malutki slad ropy czy moga jeszcze raz mnie rozcinac i moge isc do szpitala ?

Raczej nie ma pwoodu do niepokoju. Taki stan nie będzie wymagał hospitalizacji. Skoro płyn surowiczy swobodnie wypływa, jest żółty i wodnisty nie trzeba się niepokoić. Zapewne samoistnie, powoli przestanie ciec, a rana zasklepi się i zabliźni. Trzeba wykonywać zalecenia lekarskie, a wszystko się wygoi. Kontrolne wizyty ambulatoryjne. Do rozważenia antybiotykoterapia, o której zadecyduje prowadzący chirurg.