Płyn surowiczy i opuchlizna po operacji przepukliny pępkowej

Jestem miesc po operacji przepuchliny pepkowej była martwica worka przepuchlinowego ,pepka i skóry w pepku Tydzien po operacji od góry rany zaczol wyciekac płyn surowiczy przez dziurke wielkosci igły gdy pare dni temu zaczeło sie zasklepac ,ale przed wczoraj zobaczyłam minimalne opuchniecie zarosnitej juz rany na środku ,a dzis w nocy zaczoł wyciekac z niej płyn surowiczy wyglada to jak pecherz i wyciek jest spory czy to jest bardzo powazne ..

To raczej nic groźnego. Zapewne doszło do nadkażenia rany lub opróżnił się stary zbiornik płynowy po zbyt szybkim zarośnięciu rany pooperacyjnej. Nie napiszę nic konkretniejszego bez bezpośredniego zbadania. Radzę w tej sprawie udać się pilnie na kontrolę do swojego chirurga prowadzącego. Być może konieczne okaże się sączkowanie rany, być może antybiotykoterapia. O wszystkim zadecyduje chirurg po bezpośrednim badaniu.