Ból w okolicy nerki po przyjmowaniu litu

Witam , Mam 23 lata i od około pół roku przyjmuję w dawce dobowej 1000mg lit (ChAD) . Od kilku tygodni odczuwam ból w prawej nerce.(tak mi się przynajmniej wydaje, że jest to nerka) Wiem , ze lit metabolizuje się z organizmu w 98% przez nerki. Czy może być to sygnał że dzieję się coś nie tak? Zaznaczam, że mój lekarz prowadzący do tej pory nie zlecał żadnych badań moczu bądź innych. Proszę o radę, czy skonsultować to jak najszybciej, czy nie jest to niepokojące na tym etapie i poczekac. Dziekuję

Witam! Ból okolicy lędźwiowej nie jest typowym objawem uszkodzenia nerek. Częściej jest on pochodzenia mięśniowego bądź nerwowego. Oczywiście warto wykonać ogólne badanie moczu, w mojej ocenie nie musi to być jednak badanie pilne.