Ból w okolicy ślinianki podżuchwowej a kamień

Dzień dobry! Jakieś 3 miesiące temu nagle zrobił mi sie kamień w prawej śliniance przyusznej. Zaczęło się od bólu i opuchlizny. Był dosyć spory,w początkowy stadium 3,5x 0,5cm. Udało się go jednak rozpuścić. Dzisiaj po przebudzeniu zaczęłam odczuwać ból w okolicy ślinianki podżuchwowej. Po dotyku stwierdzam lekkie zgrubienie i powiększenie w lewej stronie. Pytanie tylko, czego to powiększenie? Czyżby znowu kamień? Dziękuję z góry za odpowiedź Edyta

Witam !

Wskazane jest wykonanie USG, bez tego trudno cokolwiek powiedzieć.
Kamienie nawet duże można usunąć podczas zabiegu sialoendoskopii
Powodzenia !