Czy powinnam usuwać kamień w śliniance podżuchwowej?

Mam kamień w śliniance podżuchwowej wielkości ziarenka prosa od 8 lat w tym czasie były 2 razy stany zapalne.Od 4 lat poza tym ,że mam mało śliny nic się nie dzieje.Usuwać kamień czy nie usuwać?Jeśli tak to gdzie we Wrocławiu mogę to zrobić?

Jeden kamień nie robi żadnego problemu z ilością śliny. Ma Pani jeszcze siedem innych ślinianek. Blokada ślinianki podżuchwowej kamieniem doprowadza do jej stanu zapalnego i do jej marskości co może być stanem przed nowotworowym. Wrocław ma sprzęt do usuwania kamieni ślinowych endoskopowo bez dużej operacji usuwania ślinianki. Jeżeli to nie pomoże należy tą śliniankę usunąć w całości na drodze operacyjnej z ciecia na szyi.