Ropa po usunięciu ślinianki podżuchwowej

Usunięto mi całą śliniankę podżuchwową. Po dwóch tygodniach pojawiła się zielona ropa. Wynik wymazu obecność Prevotelli species i streptococus, Bakterie beztlenowe. Wystąpił obrzęk przewodu, który pozostał po usunięciu ślinianki oraz obrzęk ślinianki podjęzykowej wraz z bólem przewodu i ślinianki. Otrzymałam czternasty z kolei antybiotyk. Tym razem był to Metronidazol w kroplówce co 8 godz. 500 mg. Po 20. kroplówce pobrano mi krew na CRP. Wynik CRP-1. Nadmienię, że wzięłam 27 kroplówek, choć miałam brać 10 dni. Powinno więc być ich 30. Lekarz powiedział, że nie ma infekcji lokalnej, choć nadal leci żółta ropa. Nie rozumiem jak można powiedzieć, że nie ma infekcji, skoro obecna jest ropa. Jest ropa, są więc bakterie. Czy antybiotyk nie zaniżył wartości CRP?

Proszę o wytłumaczenie tej niejasności. Dla mnie to jest absurd. Jest ropa, są więc bakterie. Jest wtedy infekcja lokalna. Zapomniałam napisać, że już od początku lipca miałam ropne zapalenie ślinianki podżuchwowej z tymi samymi bakteriami. Po jej usunięciu zaczęła się dla mnie gehenna. Jako, że trwało to od lipca, stąd tyle antybiotyków. Wg mnie Metronidazol nie działał i nie zabił bakterii.

Witam!
Na wynik CRP nie wpływa stosowanie antybiotyku. Jest to czuły i swoisty wskaźnik bakteryjnego procesu infekcyjnego o szybkiej dynamice zmian, a więc wydaje się, że w tej chwili nie ma aktywnego zakażenia. Jeśli istnieją wątpliwości potwierdzone w badaniu fizykalnym przez lekarza, możliwe jest wykonanie wymazu i posiewu z miejsca infekcji, takie badanie pozwoli ostatecznie wykluczyć obecność stanu zapalnego, a stwierdzenie ewentualnych patogenów powinno wiązać się z wykonaniem antybiogramu, który wskaże konkretne antybiotyki na które byłyby wrażliwe ewentualnie wyhodowane bakterie. Metronidazol to antybiotyk o dużej aktywności na bakterie beztlenowe, biorąc pod uwagę CRP wydaje się, że był skuteczny. W czasie każdej antybiotykoterapii (także po niej) warto pamiętać o stosowaniu probiotyków czyli żywych kultur bakterii, które stanowią naturalną florę organizmu zapobiegając kolonizacji organizmu przez bakterie patogenne. Opisana sytuacja jest problematyczna, proszę pozostać pod kontrolą laryngologa, przez internet niestety nie można nic więcej powiedzieć. Pozdrawiam serdecznie!