Ból w pachwinie po przebudzeniu

witam. Gdy rano wstaję mam ból w lewej pachwinie po paru godzinach ustepuje .co może być przyczyną tego bólu ? jestem mężczyzną mam 53 lata
MĘŻCZYZNA, 53 LAT ponad rok temu

Trudno mi określić bez bezpośredniego badania. Jeśli w pachwinie nie wyczuwa Pan sobie żadnego zgrubienia (wykluczenie przepukliny) to być może ból ten związany jest z jakąś neuralgią będącą odzwierciedleniem jakiejś patologii w zakresie kręgosłupa. Radzę w tej sprawie bezpośrednio udać się do lekarza.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ból pachwin

Bardzo proszę o interpretację mojego wyniku zdjęcia rtg: Niewielka lewoboczna rotacyjna skolioza lędźwiowego odcinka kręgosłupa z pogłębieniem lordozy i bardziej poziomym ustawieniem kości krzyżowej. Szczeliny m-k zachowane do warunków skoliozy. Wysokość trzonów kręgowych zachowana. Trzony kręgowe wykazują niewielkie zmiany zwyrodnieniowe o charakterze spondylosis def. Stawy krzyżowo-biodrowe w normie. Nadmieniam, że 2 miesiące temu robiłam zdjęcie rtg stawów biodrowych i mam tam zmiany zwyrodnieniowe z jakimiś ezofilami (chyba). Potworne bóle w pachwinach - nikt nie umie mi pomóc - ból w kręgosłupie i biodrach nie do zniesienia. Ból jest potworny. Pomocy.

KOBIETA ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witam!

Bóle w okolicy pachwin mogą być różnego pochodzenia. Miejscowo - zmiany zapalne w obrębie kanału pachwinowego, tj. zapalenie i skręt powrózka nasiennego; przepuklina pachwinowa. Ogólnie - bóle promieniujące spowodowane kamicą układu moczowego (należy wykonać badanie ogólne moczu, badanie usg układu moczowego itp.) lub bóle promieniujące od kręgosłupa - rodzaj rwy udowej; i w końcu mogą to być bóle promieniujące ze stawu biodrowego - bardzo prawdopodobna przyczyna, w związku z opisywanymi zmianami zwyrodnieniowymi.

Zmiany w obrębie kręgosłupa opisywane w rtg ciężko jednoznacznie interpretować. Poza pewnymi nieznacznymi zmianami zwyrodnieniowymi, opisywane są patologiczne skrzywienia kręgosłupa.

Ciężko bez badania stwierdzić czy są to zmiany utrwalone, idiopatyczne czy też czynnościowe spowodowane bólem. Powinien to ocenić ortopeda. Tak czy inaczej skolioza kręgosłupa, zmniejszenie lordozy i zwiększanie kyfozy krzyżowej - wszystkie te zmiany mogą pośrednio powodować pewnego rodzaju ucisk na korzenie nerwowe. Aby się o tym przekonać, konieczne byłoby wykonanie badania rezonansu magnetycznego. Proponuję zgłosić się z wynikami do lekarza kierującego w celu pokierowania ewentualną dalszą diagnostyką i leczeniem.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ból w pachwinie

Witam. Od kilku miesięcy odczuwam ból w dole brzucha, w okolicy prawej pachwiny. Na początku pojawiał się od czasu do czasu, ale od niedawna nasila się. Nie jest silny ani staly, to raczej wrażenie ucisku, ciągnięcia, najczęściej gdy poruszam nogą. Nie sadzę, żeby spowodowany był problemami ginekologicznymi, bo w ciągu kilku ostatnich miesięcy przeszłam dwa zabiegi łyżeczkowania macicy (po poronieniach, drugi zabieg miałam tydzień temu) i miałam wielokrotnie robione USG, więc sądzę, że lekarz zauważyłby coś niepokojącego. Dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Witam!

Nie wykluczałabym zbyt szybko tzw. "przyczyn ginekologicznych" opisanego bólu. Zwłaszcza jeśli pojawił się przed wystąpieniem wspomnianych zdarzeń - poronień z następowymi łyżeczkowaniami. Jeśli nie prowadzono dotąd diagnostyki przyczyn problemów z utrzymaniem ciąży, wskazane byłoby jej wdrożenie.

Oczywiście wspomniany ból może również nie mieć związku z tymi problemami. Wskazana jest wizyta u lekarza, choćby rodzinnego, który wypyta o więcej szczegółów ważnych dla oceny przyczyny bólu oraz zbada Panią, sprawdzając m.in. występowanie objawów charakterystycznych dla niektórych jednostek chorobowych. W razie potrzeby zleci też badania dodatkowe, które pomogą w ustaleniu źródła dolegliwości.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty