Ból w podbrzuszu po przyjmowaniu podwójnej dawki tabletek antykoncepcyjnych z powodu torbieli jajnika

Dzień Dobry, ostatnio prosiłam o poradę w sprawie torbiel na jajniku:wykryto u mnie torbiel jajnika o wymiarach 2,5x3,2cm. Biorę od ponad pół roku tabletki antykoncepcyjne Dionelle i mój ginekolog zalecił, żeby przez 10dni brać podwójną dawkę hormonów, żeby torbiel się wchłonęła. Kuracja się skończyła i pojawił się straszny ból w podbrzuszu, który utrudniał poruszanie się. Ból w miarę ustał, ale lekarz umówił mnie na wizytę dopiero za 2tyg. Czy powinnam tyle czekać?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku nasilonych dolegliwości bólowych warto przyspieszyć wizytę u lekarza.