Ból podbrzusza i prawdopodobieństwo torbieli jajnika

Witam serdecznie. Byłam u ginekologa i stwierdził najpierw, że mam nadżerkę i dałam mnie na USG. Na USG powiedziała, że mam prawdopodobnie torbiel po prawej stronie. Nic mi nie przepisała. A do tej pory co jakiś czas boli mnie dół brzucha. Ból jest silny i trwa kilka minut. Nie wiem czy iść do innego ginekologa. Co by Pan mi poradził? Dziękuję za odpowiedź.

Witaj.
Torbiel funkcjonalna, czyli tzw. klasyczna nie wymaga leczenia, bo do 3 miesięcy samoistnie ulegnie resorpcji (wchłonie się). Jednak gdy dolegliwości bólowe nasilają się, wymaga to kontroli ginekologicznej. Nie zmieniaj ginekologa!
Pozdrawiam.