Ból z lewej strony w okolicach żeber, żołądka

Od miesiąca odczuwam ból z lewej strony w okolicach żeber,żołądka.Początkowo miałem podejrzenia że ból pochodzi od żołądka ale robiłem badanie gastroskopii oraz USG jamy brzysznej i wszystko jest OK.Lekarz z którym konsultowałem wyniki badań stwierdził że może to być nerwoból międzyżebrowy. Dodam jeszcze że podczas sytuacji stresowych ból się nasila. Prośba o informację czy należałoby wykonać jakieś dodatkowe badanie potwierdzające tą diagnozę oraz jakieś medykamenty które by mi pomogły.

Lek. Tomasz Budlewski

Może być wiele przyczyn tego rodzaju bólu, mogą to być problemy z żołądkiem, nerwobóle ale także problemy kardiologiczne lub ortopedyczne. W pierwszej kolejności wykluczyłbym przyczyny kardiologiczne, zwłaszcza gdy ma Pan np. nadciśnienie tętnicze, otyłość. Proszę udać się do lekarza rodzinnego po badaniu lekarskim będzie można określić odpowiednie dalsze badania.