Kłujący ból okolic żeber

Od kilku tygodni odczuwam kłujący ból w okolicy żeber. Zazwyczaj pojawia się i po jakimś czasie znika. najczęściej pomaga mi wtedy siedzenie z nogami przyciśniętymi do klatki piersiowej. Nie mam żadnych problemów ze zdrowiem dobrze się odżywiam i prowadzę zdrowy tryb życia. Więc nie wiem czym ten ból może być spowodowany. Unikam raczej wizyt u lekarza. Dlatego proszę o radę co może być przyczyną tego bólu i co on może oznaczać? I jeśli to nie ustąpi do jakiego specjalisty powinnam się zgłosić?

Witam! Jeżeli ból pojawia się i znika samoistnie, najprawdopodobniej jest to tzw. nerwoból, nie związany z uchwytną jednostką chorobową. Jeśli dolegliwości będą nawracały proponuję w pierwszej kolejności zgłosić się do lekarza POZ który pokieruje dokładną diagnostyką.