Ból z lewej strony żeber i wyniki badania krwi
Kobieta 34 Witam od miesiąc odczuwam bóle z lewej strony ( po doteknieciu bardzo bolą żebra ) żadnych innych objawów nie mam, robiłam usg wszystko ok, morfologia WBC 5, RBC 5, MCHC 32,3, Amylaza 54,9 Alat 19,5, Aspat 21,1, CRP 3,3, OB 14. wiem ze norma Ob to 12. Czy ból żeber może powodowac to lekkie podwyższenie ?

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Lek. Bianka Małczuk
66 poziom zaufania
Witam. Podwyższone OB najczęściej świadczy o występowaniu stanu zapalnego w organizmie. Jednak należy pamiętać, że wyniki badań należy interpretować łącznie z danymi uzyskanymi z danymi z wywiadu - w przypadku występujących u Pani dolegliwości wskazana jest konsultacja lekarska. Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego, który po przeprowadzeniu wywiadu i badania zaleci dalsze właściwe postępowanie. Pozdrawiam.