Ból zęba po usunięciu szkliwa

mam pytanie dentysta aby zrobic miejsce na aparat ortodontyczny usunela czesc szkliwa przy pomocy przyrzadu dentystycznego a potem załozyła plombe. nie wiem czy to tak wyglada w praktyce. Teraz zab mnie strasznie boli, a skoro mam juz wszczepiane tam implanty zebowe to poddałam sie w ich rece. Nastepnie powiedziano ze zab musi byc przeleczony kanałowo ale moge poczekac do pazdziernika jak bede nastepnym razem w polsce. Dentysta w uk nie chce sie podjac leczenia bo uwaza ze wszystko wyglada ok

Witam serdecznie,
Ciężko wywnioskować z opisu co dokładnie było wykonywane - czy to było miejsce pod pierścień na trzonowcach? Czy może aparat nakładkowy i szlifowanie powierzchni stycznych?
Pamiętajmy, że jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości czy pytania odnośnie leczenia, nie obawiajmy się pytać naszego stomatologa.
Co do bólu zęba, to może być to np. nadwrażliwość spowodowana odsłonięciem zębiny jeśli było znoszone szkliwo. Jeśli ząb boli ze względu na stan zapalny i wymaga leczenia kanałowego, to lepiej nie wstrzymywać się aż do października.