Ból żołądka w czasie ciąży

Jestem w 13 tygodniu ciąży i od początku bardzo boli mnie żołądek, ból jest okropny, a do tego wymiotuje strasznie.
Mieszkam w Szkocji, zrobili mi badania i stwierdzili, że kamieni nie mam, a gastroskopii mi nie zrobią, bo to wywołuje skurcze. A ja czuję się coraz gorzej, raz w tygodniu jestem w szpitalu, jak dopadnie mnie ostry ból żołądka i dają mi morfinę i coś na wymioty no i wypuszczają do domu.

Nie wiem już co mam robić, nie mogę jeść, nie mogę normalnie funkcjonować, a oni nie wiedzą co z moim przypadkiem zrobić.
Nie boli mnie podbrzusze. 3 dni temu miałam robione USG i z dzieciątkiem wszystko dobrze. ale boję się, że nie wytrzymam tego bólu żołądka dłużej i boję się, że leki jakie mi ciągle podają zaszkodzą dziecku.
Nie wiem co robić, może polecieć na badania do Polski? Bardzo proszę o radę, może pan doktor wie co może mi dolegać. Bardzo się martwię, nie wiem jak długo jeszcze wytrzymam z tym bólem.
Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź.

Witam serdecznie,

Ważne jest również czy wcześniej miała Pani podobne dolegliwości i jeśli tak to czy była Pani z tego powodu diagnozowana. Czy może te dolegliwości pojawiły się w związku z ciążą.

Gdyby wymioty były związane z ciążą to powinny już powoli ustępować. Natomiast jeżeli są wynikiem schorzenia żołądka to bez leczenia nadal się będą utrzymywały.

Aby przekonać się co się dzieje w Pani żołądku należy wykonać gastroskopię. W Polsce robi się gastroskopię kobietom w ciąży. Badanie pozwoli na określenie co jest przyczyna Pani dolegliwości oraz włączenie odpowiedniego leczenia.

To co może Pani zrobić we własnym zakresie to częste (5-6 x na dobę),regularne posiłki, nieobfite, lekkostrawne (czyli bez dań smażonych, bez słodyczy, warzywa gotowane).

Pozdrawiam