Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 2 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bolące i nabrzmiałe piersi

Witam! Od jakiegoś czasu w sumie przez cały cykl mam opuchnięte piersi, jedna jest bardziej nabrzmiała ale obydwie bolą tak jak przed okresem. Ostatni okres spóźniał mi się 5 dni, a zazwyczaj mam bardzo regularne. Podejrzewałam ciążę ale test rozwiał moje podejrzenia, wyszedł negatywnie (robiony w pierwszy dzień spodziewanego okresu). Po jakimś czasie powtórzyłam i również negatywny! Piersi i sutki bolą. Jeśli to ciąża, dlaczego test negatywny? A jeśli nie ciąża to jakie są przyczyny powiększenia i boleści piersi utrzymujące się cały cykl? Dodam. że staramy się z mężem o dziecko i od tego czasu zaczęły się te bóle. Ostatnia miesiączka była skąpa i jak pisałam wcześniej spóźniona 5 dni. Za odpowiedź bardzo dziękuję  
ponad rok temu

Nieregularne miesiączki

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Pani objawy wskazują na zaburzenia hormonalne, może być to hiperprolaktynemia, która może wpływać niekorzystnie na płodność. Jeżeli opisane objawy oraz nieregularność będą się powtarzać w kolejnych cyklach, powinna się Pani udać do lekarza ginekologa, a jeszcze lepiej ginekologa-endokrynologa, który zleci niezbędne badania hormonalne, tak aby ewentualnym leczeniem ułatwić Pani zajście w ciążę.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy