Bolące piersi po owulacji.

Witam. Mam 18 lat. Moim problemem są bolesne piersi po owulacji. Na początku dni płodnych pobolewała mnie dolna częśc brzucha, a dzień po tym rozpoczął się ostry ból piersi. Trwa on już 5 dni. Strasznie się matrwię. Na domiar złego moje dwa ostatnie cykle trwały 35 dni, a nie jak zawsze 28. Czekam na odpowiedz. Gorąco pozdrawiam :)

18 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Dolegliwości mogą mieć związek z zespołem napięcia przedmiesiączkowego lub zaburzeniami hormonalnymi. Warto byłoby, aby udała się Pani do ginekologa, który Panią zbada i w razie potrzeby pokieruje na dodatkowe badania (np. poziom hormonów płciowych we krwi).

Proszę także zwrócić uwagę czy z brodawek sutkowych nie ma wycieku, ponieważ wyciek + zaburzenia cyklu miesiączkowego stanowią wskazanie do badania poziomu prolaktyny we krwi.

Pozdrawiam serdecznie