Bolący brzuch, gorączka i nudności powracające co kilka dni

Jakieś 4 tyg temu zaczął boleć mnie brzuch i żołądek, miałam nudności. Temp ok 38 stopni. Po paru dniach przeszło, podejrzewałam grypę żołądkową. Za kilka dni znów towarzyszyły mi mdłości, ogólnie na nic nie miałam ochoty, później znów przeszło. Mam tak co jakiś czas np dwa dni czuje sie dobrze a później znów wszystko wraca. Staram się normalnie funkcjonować. nie myśleć o tym ale robi się to uciążliwe. Czuje przelewanie w brzuchu, burczenie, uczucie głodu choć chwilę wcześniej zjadłam posiłek.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią dolegliwości są dość niespecyficzne, co oznacza, że nie ma takiej możliwości, by na ich podstawie postawić konkretną diagnozę. Potencjalnych przyczyn takich objawów może być wiele, w tym infekcja przewodu pokarmowego, nieprawidłowa dieta, pasożyty ale także ciąża. Jeśli objawy nie ustąpią sugeruję wykonanie testu ciążowego (o ile ciąża w ogóle jest prawdopodobna) oraz konsultację z lekarzem rodzinnym, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz wdroży dalsze postępowanie.