Bolący sutek nastolatki

Witam, jestem mamą 10-letniej córki. Od dwóch tygodni uskarża się na ból sutka, pod którym wyczuwa się guzek w prawej piersi. Córka nie ma jeszcze okresu, piersi nierozwinięte, jest szczupła, nie gorączkuje. Proszę o pomoc, martwię się.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Podstawą rozpoznania jest przede wszystkim badanie przez lekarza i możliwość zebrania dokładnego wywiadu. Córka wchodzi w okres dojrzewania, więc teoretycznie w piersiach mogą być wyczuwalne różne nierówności, zgrubienia.

Natomiast jeżeli guzek jest ewidentnie tkliwy przy dotyku, a dodatkowo córka uskarża się na bolesność tej piersi, można podejrzewać ewentualne tło zapalne.

Myślę, że rozsądnie byłoby odwiedzić lekarza pediatrę, który zbada córkę i w razie konieczności zaleci dodatkowe badania.

Pozdrawiam serdecznie