Bóle brzucha i pleców a zapalenie żołądka w wyniku gastroskopii

Dzień Dobry, Od czerwca mam bóle brzucha - lewe nadbrzusze, podrzebże , ost tez pojawił sie ból - rozpychanie w prawym podżebrzu . Bolą mnie też plecy miedzy łopatkami . Bol nasila się przy leżeniu na plecach. w październiku lezalam w szpitalu - diagnostyka rakowiaka. Zrobiono mi gastroskopię - zapalenie zołądka, kolonoskopię- wszystko ok, badania lab.- enzymy trzustkowe/ wątrobowe ok. Badanie EUS- ok. Mimo to bóle sa nadal te uciażliwe bole pleców. Prosze o odp czy EUS jest na 100 % pewne?

Witam,
badanie endoultrasonograficzne jest badaniem bardzo dokładnie pozwalającym na obejrzenie od wewnątrz struktury narządu np. przełyku. Także jeżeli nie wykazało żadnych istotnych odchyleń, można uznać iż jest miarodajne.
Opisywane bóle moga mieć związek ze stanem zapalnym żołądka i chorobą wrzodową.
Powinna Pani przyjmować co najmniej IPP. Rozumiem że podczas gastroskopii pobrano wycinek do testu ureazowego na H. Pylori i wyszedł wynik ujemny?

pozdrawiam