Czy gastroskopia była wiarygodna podczas stosowania leku Ranigast?

Witam. Mężczyzna 30 lat. Miesiąc temu miałem robioną gastroskopię. Wykryto refluks. Niestety z powodu dolegliwości (b.mocna zgaga) nie mogłem odstawić Ranigastu. Przestałem go brać 1 dzień przed badaniem. Nie brałem leków IPP. Zarowno test ureazowy jak i badanie wycinków histopatologiczne nie wykazało obecności baketrii Helicobacter. Czy badanie było miarodajne, jeśli nie odstawiłem Ranigastu min. 2 tyg przed badaniem? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze warto jest udać się do lekarza gastroenterologa aby po zapoznaniu się z całym wynikiem określił konieczność powtórzenia gastroskopii