Czy powinienem odstawić środki IPP przed gastroskopią?

Witam serdecznie, Mam mieć powtórną gastroskopię na Helicobakter wycinek do badań Histopatologicznych. Moje pytanie jest takie. Jaki czas przed badaniem powinienem odstawić środki IPP? Obecnie przyjmuję Emanerę 40 od miesiąca. Proszę o odpowiedź.

Witam,
Przewlekłe stosowanie tego leku może dawać fałszywie ujemny wynik testu ureazowego. Zaleca się odstawienie leku około 10-14 dni przed badaniem, jednak taka decyzja należy do lekarza.
Proszę zapytać lekarza prowadzącego czy ma Pan odstawić lek.
Ale jak najbardziej dopuszczalne jest wykonanie gastroskopii podczas terapii. Należy poinformować lekarza o zażywanych lekach i wskazaniach do terapii.