Bóle brzucha, plamienia - jakie mogą być przyczyny?

Witam. Za 3 tygodnie kończę 18 lat. Jestem kobietą. Mój problem jest nieco skomplikowany. Mianowicie w maju b.r. urodziłam synka. W sierpniu zaczęłam stosować antykoncepcję dla mam karmiących, poleconą przez moją dr ginekolog. Brałam tabletki bez przerw. Niestety miałam po nich plamienia zamiast okresu (po porodzie, w lipcu dostałam normalną miesiączkę, mimo karmienia piersią) i były one co ok. 40 dni i bolał mnie wtedy brzuch. Te tabletki są ponoć skuteczne. Zawsze brałam je o 13,  raz tylko spóźniłam się aż o 11 godzin,ale potem przez kilka dni nie współżyłam z narzeczonym. Zawsze mimo stosowania owego środka uważaliśmy, bo nie chcemy na razie mieć więcej dzieci, gdyż chcę skończyć studia medyczne i będę mieć dużo nauki. Przejdźmy do sedna. Od jakichś 2 tyg. mam bóle brzucha i podbrzusza, ciągle czuję się wzdęta, wypróżniam się przynajmniej raz na dzień, a najczęściej 4-5( normalnie to co 2-3 dni). Bardzo często oddaję mocz i stosunkowo bardzo dużo co do spożywanych napojów. Dostałam po 34 dniach od początku poprzedniego tylko jednodniowe plamienie menstruacyjne (10dni temu). Stwierdziłam, że może lepiej będzie jak odstawię antykoncepcję i współżycie. Nadal karmię synka. Tabletek nie biorę od 5-ciu dni i 3 dni temu zaczęłam plamić, ale na łososiowy przechodzący w brązowawy kolor i dziś już nic. Wciąż mam dolegliwości z brzuchem, wydalaniem i wypróżnianiem, czegokolwiek bym nie zjadła to czuję boleści w okolicach wątroby i żołądka. Czasem dochodzi do tego zgaga. Piję przeważnie wodę źródlaną i owocowe herbaty, moja dieta jest złożona gównie z delikatnych potraw, ze znikomą ilością przypraw i tylko gotowanych i pieczonych. Od 1,5 mies wzbogaciłam swoją dotychczasową dietę o cytrusy, ale tylko raz na jakiś czas. Mam nadzieję, że nie jestem w kolejnej ciąży, bo bardzo trzymałam się przepisu z ulotki. Nie wiem co może być przyczyną moich dolegliwości. Będę niezmiernie wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Plamienie jest najprawdopodobniej krwawieniem z odstawienia.
Natomiast dolegliwości bólowe brzucha, dolegliwości po jedzeniu oraz zaburzenia oddawania moczu i stolca wymagają konsultacji lekarza pierwszego kontaktu. Trudno postawić diagnozę bez dokładnego wywiadu oraz badania lekarskiego.

Jednak proponuję wykonanie testu ciążowego.

Pozdrawiam