Bóle brzucha po dietach odchudzających

Witam mam 26 lat 2 dzieci kiedyś dużo odchudzalam sie przy czym bralam różne leki odchudzające kupowane w Internecie. Bardzo często mam okropne bóle brzucha zdaza sie ze w ciagu dnia załatwiam sie pare razy często mam zaparcia a przy tym niemiłe gazy czy to moze być rak jelita grubego? Mam tez uczucie ze chce mi się wymiotować kreci mi sie w glowie. Mój tata mial wycinane jelita ⁉ Nie lubię chodzić do lekarzy nie lubię badan dziekuje bardzo za pomoc

Witam Panią,

Niestety musi się Pani udać do lekarza i to jak najszybciej. Bez badań nikt nie będzie w stanie postawić diagnozy i zaproponować leczenia. Przyczyn dolegliwości może być bardzo wiele. Mogą one mieć związek z odchudzaniem i zażywaniem leków. Zalecam wizytę u lekarza.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Bez wizyty u lekarza nie można nic więcej powiedzieć. Mogą to być różnego rodzaju nietolerancje, czy też reakcje na leki lub nawet zmiany w wyglądzie błony śluzowej. Konieczny jest dokładny wywiad i podjęcie dalszych działań.