Bóle brzucha pod żebrami a stres

Witam, Od dłuższego czasu miewam bóle brzucha pod żebrami zarówno po lewej jak i prawej stronie, czasem promieniuące do pleców na tej samej wysokości. W USG wszystko w porządku. Gastrolog stwierdził, że mogą być to jelita - Czy takie objawy mogą być związane ze stresem? Myślę że mam skłonności hipochondryczne.

Piotr Pilarski

Jak najbardziej może to być związane ze stresem. Jeśli gastronomiczne wykluczył przyczyny organiczne to nie ma sensu dalej poszukiwać przyczyny tylko zgłosić się do psychologa.

Pozdrawiam.