Zapytaj lekarza

7 3 2 , 8 2 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bóle brzucha w okolicy pępka

Witam. Mam pytanie, moja córka, która ma obecnie 10 lat, średnio 2-3 razy w tygodniu uskarża się na bóle brzucha w okolicy pępka. Jak mówi dokuczliwe, trwają ok. 1-2 godz., w tym momencie traci apetyt i dobre samopoczucie. Nadmieniam, że wagę ma prawidłową i dobrze się odżywia. Czy może to być wina pasożytów? Albo czego? Pozdrawiam, z góry dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie.

Charakter dolegliwości występujących u Pani córki (pojawianie się okresowe i samoistne ustępowanie bólu, lokalizacja w okolicach pepka) może świadczyć o czynnościowych zaburzeniach przewodu pokarmowego (nie stwierdzamy w ich przypadku choroby somatycznej). Bardzo często u dzieci w wieku szkolnym występowanie bólu brzucha związane jest z przewlekłym stresem i problemami emocjonalnymi. Jednak w celu wykluczenia poważnych chorób przewodu pokarmowego (zapalnych, metabolicznych, pasożytniczych i innych) wskazana jest konsultacja pediatryczna. Lekarz po zebraniu wywiadu i zbadaniu dziecka zdecyduje o konieczności dalszej diagnostyki.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy