Bóle głowy i oczu oraz drętwienie rąk a wynik MR kręgosłupa

Witam, mam 41 lat okropne bóle głowy i oczu, drętwienie rąk, czasami ból przeszkadza oddychać. Proszę o interpretację MR kręgosłupa: - krążki międzykręgowe C3-4, C4-5 z dehydratacją, krążki C2-3, C5-6 częściowo odwodnione hipointensywne w obrazach; - zaostrzenie krawędzi tylno-bocznych trzonów kręgów C3,C4,C5 przewężające otwory m-k po stronie lewej-w trzonie kręgu Th2 hiperintensywne ognisko w obrazach, izointensywne w T1 -śr.ok 4mm- naczyniak; -obszar obniżonego sygnału w trzonie kręgu C4.

Badanie MRI jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu i jak każde badanie ma ograniczoną wartość diagnostyczną.
W obrębie kręgosłupa znajduje się wiele struktur anatomicznych, które mogą być źródłem dolegliwości.
Aby postawić właściwe rozpoznanie niezbędna jest znajomość charakteru dolegliwości, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog, ortopeda lub neurochirurg.
Leczenie schorzeń kręgosłupa jest najczęściej długotrwałym i złożonym procesem. Może ono obejmować farmakoterapię, zabieg termolezji, blokadę terapeutyczna, znieczulenie zewnatrzoponowe. Zabiegi te służą zmniejszeniu dolegliwości bólowych i umożliwieniu intensywnej rehabilitacji. Rehabilitacja może być wspomagana zabiegami akupunktury lub TENS .
Najczęściej podstawą leczenia jest odpowiednio dobrana i systematyczna rehabilitacja.
W rzadkich przypadkach może okazać się, że wskazane jest leczenie operacyjne.