Bóle głowy u 5-latka

Witam Mój 5letni synek skarży się od ponad 2 lat na bóle głowy. Zaczęły się jak poszedł do przedszkola i zaczął mieć problemy z zatokami.Głowa bolała go średnio raz na 2tyg. lub rzadziej. Ostatnio czyli od grudnia skarży się na bóle dużo częściej. Ból zwykle trwa krótko,nie jest intesywny i nie wymaga podania środka przeciw. 2czy 3 razy trwał dłuzej ok 1godz. Dodam, że od 3mies ma zatkany nos albo gęsty katar.Oddycha przez usta.Ból występ. na czubku głowy.Migdał powiększony.Zgrzyta zębami.Pozd

witam,
wskazana konsultacja z laryngologiem, celem oceny stanu zatok, gardła oraz drożności nosa.
Można wykonać RTG zatok lub rezonans głowy - proszę najpierw udać się do specjalisty na konsultację.