Bóle kolan i drętwienie dłoni nad ranem od dwóch miesięcy

witam od jakichs 2 miesieczy mam bole kolan i nad ranem bardzo cierpna mi dlonie. z siedzacego trybu pracy wyjechalam remontwac dom i po intensywnym miesiacu pracy zaczely sie te bole. rowniez przytylam w okresie jednego roku i one zaczely sie w momencie kiedy moja waga byla najwyzsza. co moge zrobic zeby poprawic swoj stan zdrowia? Kornelia

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zamieszczony opis wskazuje, że opisane przez Panią dolegliwości bólowe mogą być wynikiem przeciążenia stawów poprzez nadwagę oraz wysiłek fizyczny. Sugeruję by pomyślała Pani o redukcji masy ciała oraz ograniczeniu prac fizycznych. Jeśli nie spowoduje to poprawy Pani stanu zdrowia, konieczne będzie przeprowadzenie dokładniejszej diagnostyki.