Bóle kolan i stóp po wzroście wagi

Witam,od kilku tygodni odczuwam ból kolan i ból w prawej stopie,pracuje jako dekarz a więc po całym dniu pracy mam problem podnieść się z pozycji przysiadu czuje brak siły,ostatnio moja waga wzrosła ważę 102 kg.Moje pytanie czy to tylko przeciążenie jeśli tak to jak mogę ulżyć swoim nogom?pozdrawiam

Szanowny Panie, biorąc pod uwagę charakter Pana pracy oraz to,że ma Pan nadwagę (lub otyłość) a dolegliwości pojawiły się stopniowo przed ewentualna wizyta u ortopedy sugerowałbym: 1.włączenie diety - redukcja ,asay ciała
2. zastosowanie stałego ruchu - codziennie rower 2x 30 minut
3.pływanie 2x w tyg . Prosze spróbować wdrożyć takie postepowanie przez okres 3-4 tygodni i ocenić jego efekty. Przyjmuje oczywiście, że poza bólami kolan jest Pan osobą zdrową. W przypadku braku stopniowej poprawy przy takim postepowaniu proszę zgłosić sie na konsultację do ortopedy. Pozdrawiam